YUKARI

KALDIĞIMIZ YERDEN TEMİZLİĞE DEVAM

KALDIĞIMIZ YERDEN TEMİZLİĞE DEVAM

Tatil günlerinizde temizliği düşünüp moralinizi bozarak kendinizi üzmeyin çünkü her şeyin bir pratik yolu vardır.

 

 

Birçok insan, temizliğe yeterince zaman ayıramadığını düşünür. Bu dertten yakınanlar genellikle çalışan bireylerdir. Bildiğiniz gibi tatil günlerini sadece temizlik yaparak geçirmek bizleri mutlu etmez. Biraz eğlenmek, biraz dinlenmek ve biraz temizlik hemen hemen hepimizin istediği şeylerdir. Bu üçlüye birden zaman ayırmak için yapmanız gereken yazılan pratik temizlik maddelerine uymanız. İşte size zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak pratik öneriler;

 

1)Zemindeki inatçı lekelerden kurtulmak için temizlik suyunuzun içine bir miktar sirke koymak hem mikropların ölmesine yardımcı olacak hem de lekelerin kolay çıkmasını sağlayacaktır.

 

 

2)Canınızı sıkan dibi tutmuş tencere ve tavalarınızı artık dert etmeyin. Yüzeylerini kaplayacak şekilde diplerini tuzla kaplayın. Ardından üzerine dökeceğiniz suyla birlikte kaynamaya bırakın. Sonrasında sünger ve bulaşık deterjanı ile sıradan temizliğinizi yapın. Tencere ve tavalarınız artık eskisinden daha yeni.

 

 

3)Çekmece temizliğini gözünüzde büyütmeyin. Elektrik süpürgenizin ucuna takacağınız çorap yardımıyla çekmecelerinizin içini boşaltmadan kolayca süpürmeniz mümkün.

 

 

4)Buzdolabında sakladığımız birçok besinden dolayı kötü kokular oluşabilir. Bu durumdan temizlik suyunuzun içine bir miktar karbonat koyduktan sonra sildiğiniz dolabınızı havalandırın. Temizliğin kalıcı olmasını istiyorsanız bir kabın içine karbonat veya Türk kahvesi koyarak dolabınızda tutarak kötü kokulardan kurtulabilirsiniz.

 

 

5)Tuzun her şekilde kurtarıcı olduğunu biliyoruz! Kahve ve çay lekesi olan fincan ve bardaklarınızı limon veya portakal kabuklarına bir miktar tuz dökerek ovaladığınızda fincanlarınız eskisi gibi ışıldamaya devam edecek.

 

 

6)Açık renkte kapı ve mobilyalar hemen kirlenebiliyor. Tahta ve açık renk olan eşyaların temizliği için çiğ bir patatesi ikiye bölerek kirli yerlere sürün. Üzerinden bezle geçtiğinde kirlerin olmadığını göreceksiniz.

 

 

7)Kahve döktüğünüz kumaş ve halı kabusunuz olmasın. Döktüğünüz yeri hemen soğuk suyla ıslatın ve ardından lekenin üzerine birkaç damla gliserin ile çitileyin.

 

 

8)Orada burada gördüğünüz beyaz tüller en büyük hayaliniz mi? Dert etmeyin onun da kolayı var. Makineye attığınız tüllerinizle birlikte içine bir tane bulaşık makinesi tableti ile hayalleriniz gerçeğe dönüyor.

 

 

9)Duş sırasında aynanızın buhar olmasını istemiyorsanız, aynanızı tıraş köpüğüyle silebilirsin.

 

 

10)Klozetlerin temizliği ulaşılması zor yerlerden dolayı her zaman sorunlu olup genelde içinize sinmeyen bir hal almakta. Bunun önüne sprey şişesine bir miktar su ve çamaşır suyu koyarak geçebilirsiniz. Bu karışımı klozetinize sıkarak ulaşılması zor noktalara kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Yorum Yok

Yorum Yapın