YUKARI

SONBAHARA DOĞRU

SONBAHARA DOĞRU

O sıcak yaz günlerinin geride kalmasıyla yeni bir dönem başlıyorken hayatınızda da birkaç küçük değişiklik yapmak isteyebilirsiniz.

 

 

Ekim ayının gelmesiyle yazın getirmiş olduğu o enerjiyi biraz da olsa kaybederiz. Bunun sebebi ekim aynın sonbaharı içinde barındırması olabilir. Koskoca bir yazın akıp gittiği, havaların soğumaya başladığı bu geçiş dönemine ‘kendimizi nasıl hazırlayacağız’ diyorsanız cevabınız için doğru adrestesiniz.

 

 

Vücudunuz İçin En İyisi

 

Bu dönemlerde vücudumuz kendini daha yorgun hisseder. Mevsim geçişlerine adapte olmaya çalışırken bir yandan da grip ve nezle gibi hastalıklardan korunmaya çalışırız. Doğru beslenmeyle bu sorunları ortadan kaldırmak oldukça kolay. Vücut direncinin azaldığı bu dönemlerde bol bol vitamin ve mineral almak gerekir. Genelde yaz ayları düzensiz geçtiği için o rastgele yediğiniz atıştırmalıkların yerini daha sağlıklı alternatiflere bırakmanız sizin için daha iyi olacaktır.

 

 

Sıvı Takviyesi Yükleniyor

 

Havalar soğuduğu için daha az susamaya başlamanız sizi yanıltmasın; vücudunuzun hala çok fazla suya ihtiyacı var. Su, aynı zamanda beynin açlık hissini bastırarak sizi gereksiz atıştırmalardan uzak tutar. Günlük su ihtiyacınızın bir bölümünü detoks suları sayesinde de alabilirsiniz. Unutmayın su hayatımızın 4/3’ünü karşılar.

 

 

Yeni Dünya

 

Soğuk içecekler yerini sıcak içeceklere bırakırken, kokunuzu bile değiştirdiğiniz bu dönemde renklerinizle de kendinize yeni bir dünya yaratmaya çalışabilirsiniz. Daha yumuşak ve kahve tonlarına döndüğümüz bu dönemde benliğinizi, yağan yağmurlardan sonraki toprak kokusu sakinliğine bırakmakta fayda var.

 

 

Evinizi Yenileyin

 

Mobilya gibi büyük eşyalar almanıza gerek olmadığı gibi eşyaların yerlerini değiştirerek farklı bir ortam hazırlayabilirsiniz. Yeni bir mevsime başlarken Seyhanlar’dan eviniz için alacağınız ufak tefek eşyalar sizi daha huzurlu hissettirebilir. Mesela yeni bir battaniye ılık sonbahar günlerinizde o en sevdiğiniz filmi izlerken size eşlik etmek için doğru bir tercih.

 

 

 

Yorum Yok

Yorum Yapın